Google Mağaza Ziyaretlerini Ayağınıza Getiriyor !

google yenilik

Google Mağaza Ziyaretlerini Ayağınıza Getiriyor

Google sunduğu hizmetler konusunda dur durak bilmiyor ve her geçen gün kendini bu konuda geliştiriyor, inovatif fikirlerle hem bireysel hemde ticari kullanıcılarına yarar sağlıyor. Google mağaza ziyaretlerini ayağınıza getirerek hem bireysel hem ticari müşterilerini düşünüyor.

Google Görüntülü Reklam Ağı için Mağaza Ziyaretleri Getiriyor

Google, dünyada çapında 200 milyon mağazada bu uygulamanın %99 doğruluk sunacağını belirtiyor.

Google artık sadece lokasyon göstermek ile kalmıyor, lokasyon ararken birçok şeyi de görmenizi sağlıyor. Örneğin; Google arama kısmından bir lokasyon aradığınızda, görüntülü reklam ağı sayesinde sadece aradığınız yeri değil yakınındaki diğer seçenekleri de görebiliyorsunuz.

Google’ ın yaptığı araştırma sonuçlarına göre bir mağaza, reklamlar sonucunda ziyaret ediliyor; mağazanın ziyaret edilmesi mağaza içinde de etki yaratmasını sağlıyor fakat daha sonra bu etkiden doğan kazanç yine reklam harcamasına gidiyor. İşte Google iki yıl boyunca bu konu hakkında testler yaptı, mağaza ziyaretlerini ve araştırmalarını artırdı.

Google geçtiğimiz yıl San Francisco’ da düzenlenen “GPS” reklamcılığı konferansında, mağaza ziyaretleri konusundaki açılımlarını açıkladı. Ayrıca son iki yılda, küresel bir milyar mağazayı ziyaret ettikten ve araştırdıktan sonra “dünyanın en büyük omni kanal ölçüm şirketi” olduğunu da duyurdu.

Gelin birlikte Home Depot mağazasının case çalışmasını inceleyelim ve görüntülü reklam ağının etkisini görelim:Home Depot lokasyon bazlı görüntülü reklamı mağazanın adresini, Google Google-lokasyon-aramaMaps tarifini ve fotoğrafları gösteriyor. Bu reklam sayesinde kişi rotasını değiştirerek mağazayı ziyaret edebilir ki kişinin sadece lokasyondan yakalanabiliyor olması mağaza için önemli. Çünkü doğru yerde doğru reklam vererek müşteri kazanabiliyor.

Diyelim ki kişi mağazayı ziyaret etmedi ama yine de mağaza gösterilen reklam sayesinde diğer ürün ve kategorilerini kişiye tanıtma fırsatı buluyor. Home Depot mağazası lokasyon bazlı görüntülü reklam ağı reklamları sayesinde yakınından geçen kişilere ulaşarak mağazası içindeki diğer bölümlerin gözden geçirmelerini sağladı ve mağaza içindeki geri dönüşü 8X’ lere ulaştırdı.

Google, dünyada çapında 200 milyon mağazada bu uygulamanın %99 doğruluk sunacağını belirtiyor. Google bu kadar geniş alana yayılabilmek için birçok teknoloji ve methodoloji kullandığını da ekliyor. Bunlardan birisi de “semantik lokasyon” adını verdikleri, kişinin gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu anlayan bir method. Bu method da uygulamaya eklenerek görüntülü reklam ağı gösterimin doğruluğunun %99’ larda olması hedefleniyor.

Lokasyon bazlı görüntülü reklam ağında da retargeting yapılabilecek yani benzer lokasyondan geçerken bir mağazanın reklamını gördünüz ve incelediniz, daha sonrasında o mağaza size kendini hatırlatabilecek.

Google, lokasyon bazlı görüntülü reklam ağı sayesinde onlineda oluşan etkiyi offlineda daha çok hissettirmek istiyor. Özellikle de e-ticaret sitelerine.

Arkadaşlarınızla Paylaşın! Sosyal ağlarda paylaşım

Fıstık Tasarım © Copyright 2012-2018 | Web Tasarım Hizmetleri

KATEGORİLER